Подзвонити:    Написати:
ЧАСТІ ПИТАННЯ


Для того, щоб знайти потрібну книгу треба звернутися до одного з каталогів. Але спочатку треба знати автора та назву книги.

Увага! При роботі з каталогами виймати картки з ящиків категорично заборонено!

Крім так званих карточних каталогів, в бібліотеці ОДЕКУ існує електронний каталог, в цьому каталозі містяться бібліографічні записи всього фонду бібліотеки.

Завдяки електронному каталогу Ви можете ознайомитися з останніми надходженнями наукової та навчально-методичної літератури до бібліотеки Одеського державного екологічного університету.

Каталог - це форма збереження бібліографічних записів, що розкладається в алфавітному чи предметному порядку та знаходиться в каталожних ящиках. Бібліотечний каталог перш за все є показником наявних у бібліотеці творів, який розкриває склад та зміст фонду і сприяє його кращому використанню. Каталоги бувають різних видів:

Алфавітний - у ньому картки розставлені в алфавітному порядку за прізвищами авторів, а серед книг одного автора – за назвами творів. Картки в такому каталозі розставлені СУВОРО за алфавітом. Він розкриває авторський фонд бібліотеки.

При розшуку матеріалу треба прийняти до уваги те, що якщо книгу написали 1 – 3 автори – вона описується за прізвищем першого автора, якщо більше 3 – то за назвою, – це «ЗОЛОТЕ» правило каталогів.

В алфавітному каталозі картки розставлені «буква за буквою»; якщо перші букви однакові, то за другою літерою, і т.д. – це «СРІБНЕ» правило каталогів.

Систематичний - у ньому фонд розкривається за змістом. Література подається за галузями знань, які розміщені у певній послідовності, за певною системою. Така послідовність дає можливість підібрати книги з певної галузі знань.

В залежності від призначення каталоги можуть бути читацькі й службові. Читацькі каталоги розраховані на читачів. Вони знаходяться в читацькій зоні бібліотеки. Службовими каталогами користуються працівники бібліотеки. Це каталог назв художніх творів, праць науковців університету.

Бібліотечна класифікація – це розподіл книг за галузями знань. У бібліотеках застосована системно-алфавітна розстановка (книги в кожному відділі розташовані за алфавітом). В бібліотеці ОДЕКУ знаходяться та є доступними 3 вида каталогів.

1. Спочатку треба зареєструватися у відділі по роботі з читачами (абонементі) к. 110 (нового корпусу).

2. Потім вам необхідно заповнити коротку форму замовлення (на кожну книгу окремо).
У формі замовлення треба обов'язково вказати: шифр (УДК або ББК), автора книги, назву, рік видання, вказати свою фамілію та розпис. Якщо все зроблено без помилок - книга буде знайдена і ви зможете її забрати.

Увага! Термін видачи літератури обмежено строком 2 доби.
Якщо ви маєте заборгованість - потрібно обов'язково перереєструвати книги.

Для того, щоб підписати Ваш обхідний лист потрібно:

1. Перевірити заборгованість по літературі на абонементі НЛК №2, I-й поверх, кімната 110.
У випадку відсутності заборгованості ставиться підпис та печатка бібліотеки. Якщо є борги (не здана література) потрібно повернути всі книги та підручники, що було отримано Вами раніше, в бібліотеку (на абонемент).
Тільки після цього Ви зможете отримати підпис.

2. Зайти до читального залу №2 НЛК №2, II -й поверх, кімната 210 поставити підпис у Вашому обхідному листі.

3. Зайти до читального залу №1 НЛК №1, II -й поверх, кімната 203 поставити підпис та печатку бібліотеки у Вашому обхідному листі.

1. Статті

Кожній новій науковій статті надається тільки УДК.

2. Підручники, конспекти лекцій, дисертації надається УДК, ББК та авторський знак.

Для отримання шифрів УДК, ББК та авторського знаку потрібно обов’язково відвідати довідково-бібліографічний відділ бібліотеки ОДЕКУ (НЛК №2, II -й поверх, кімната 207) та звернутися до спеціаліста-бібліографа.

Вище означені шифри потрібні для:

1. Визначення до якого відділу (системи) відноситься та чи інша публікація.
2. Пошуку в каталогах (карткових та електронних) та картотеках (наукових праць та статей, пошук у книгосховищах).
2.1 Визначення автора публікації за авторським знаком.
3. Швидкого пошуку джерел інформації для оглядів, підбору переліку літератури.
Не припустимо свавільно присвоювати шифри будь-якій публікації. Неправильно присвоєний шифр - загублена для читача публікація.

Тільки спеціаліст-бібліограф може правильно присвоїти необхідні шифри.

В бібліотеці ОДЕКУ є два читальних зала:

1. Читальний зал №1 - зал наукових видань.
В цьому залі зберігаються наукові журнали, праці, періодичні видання. Цей зал знаходиться в НЛК №1, II -й поверх, кімната 203.
Також є доступ до газет англійською мовою.

2. Читальний зал №2 - зал навчальної літератури.
В цьому залі зберігаються навчальні посібники, книги, словники та атласи. Цей зал знаходиться в НЛК №2, II -й поверх, кімната 210.

Увага! Шановні читачі, нагадуємо Вам, що виносити літературу за межі читальних залів забороняється.

Реєстрація читачів в бібліотеці ОДЕКУ потрібна читачам для отримання літератури на руки, щоб напротязі року читач міг без перешкод працювати з книгою вдома.
Для реєстрації читачів існує відділ абонемента (дивіться пункт 3).

Якщо Ви не є студентом ОДЕКУ, Ви можете звернутися з письмовою заявою до адміністрації бібліотеки з проханням про надання можливості користування бібліотечним фондом.
Після цього, Вам необхідно пред’явити письмовий дозвіл у відділ абонемента та зареєструватися там як читач бібліотеки ОДЕКУ. Відділ абонемента знаходиться в НЛК №2, I-й поверх, к. 110 (про порядок реєстрації дивіться пункт 3 цього керівництва).
Ви також можете скористуватися пошуком літератури у нашому новому веб-каталозі.

Електронний веб-каталог - це нова база даних бібліографічних записів літератури, що зберігаються в фонді бібліотеки: книгосховищах та читальних залах: наукової літератури - 1 (НЛК №1) та навчальної літератури - 2 (НЛК №2).
Якщо у Вас не має можливості приїхати до бібліотеки нашого навчального закладу, Ви можете скористуватися пошуком літератури у нашому новому електронному веб-каталозі за цим посиланням просто зараз: пошук в електронному веб-каталозі бібліотеки ОДЕКУ

Електронний каталог УФД-Бібліотека - це база даних бібліографічних записів літератури, що використовується співробітниками бібліотеки.
Наразі вона є більш повною та актуальною ніж база даних нового веб-каталога.
Читачі, що знаходяться в бібліотеці можуть запитати у співробітників бібліотеки або самостійно скористуватися пошуком літератури в електронному каталозі УФД-Бібліотека.
За наступним посиланням Ви можете самостійно навчитися роботі в електронному каталозі УФД-Бібліотека: інструкція користувача програми "УФД-Бібліотека"

Наша адреса:
65016, Україна, м. Одеса, вул. Львівська, 15, Одеський державний екологічний університет (ОДЕКУ), головний корпус: 2-й поверх, новий корпус: 1-й, 2-й поверхи.

Ви можете доїхати до нас наступним чином:
Маршрутним таксі №: 124, 221, 146 до зупинки "7-ма станція Люсдорфської дороги", потім треба пройти по вулиці Львівська;
або №185 (з написом "Львівська") до зупинки "Університет";

Троллейбусом №: 7, 11, 12 до зупинки "Площа Дерев’янка", потім треба пройти по проспекту ім. Глушка до вулиці Львівська.

По питанням щодо співробітництва з бібліотекою Одеського державного екологічного університету Ви можете перейти за цим посиланням та надіслати нам листа на електронну пошту.

Якщо у Вас виникли запитання Ви можете задати своє питаня просто зараз, скориставшись формою зворотнього зв’язку!