Подзвонити:    Написати:
ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ ОДЕКУ

Коротка історична довідка бібліотеки

Історія бібліотеки 1932-2017

Історія бібліотеки Одеського державного екологічного університету почалась з того періоду, як було засновано перший гідрометеорологічний інститут на теренах колишнього Радянського Союзу — в місті Харкові в 1932 році. В той нелегкий для нашої держави історичний момент, напередодні Великої Вітчизняної Війни, разом з новим інститутом почала свою діяльність бібліотека.

Нажаль, подробиць з життя бібліотеки тих днів майже не збереглося, тому історію розвитку почнемо з 1945 року, коли нашу многостраждальну державу було звільнено від німецьких окупантів і життя, в тому числі й інститутське, потроху почало жевріти на новому місці, в місті-герої — Одесі.
В ті часи, завдяки невтомній праці співробітників інституту та бібліотеки було покладено основу наукового фонду бібліотеки. А перше книгосховище як і сама бібліотека знаходилися на вулиці Чкалова (нині Мала Арнаутська) в старому приміщенні.

Bazarna str.
вул. Базарна 106. Будівля навчального корпусу
та бібліотека ОДЕКУ до 2000 року


В роки незалежності бібліотека отримала нове приміщення за адресою: вулиця Кірова 106 (нині Базарна). В цьому приміщенні бібліотечний фонд зі всіма відділами та співробітниками знаходився до 2000 року.

В 2000 році відбувся переїзд на нове місце за адресою вулиця Львівська 15, а бібліотека, змінивши свою дислокацію, знову почала свою роботу в звичайному режимі.


вул. Львівська 15. Будівля навчально-лабораторного
корпусу №1 та бібліотека ОДЕКУ (сучасне місце)


В 2007-2008 роках, за сприянням ректора ОДЕКУ Степаненко С.М., першого проректора Сербова М.Г., проректорів університету та директора бібліотеки Крачковської М.А., а також за підтримкою студентів та співробітників університету весь фонд було перенесено в нове постійне книгосховище.
Бібліотека отримала новий трьохрівневий учбовий корпус обладнаний ліфтом та читальну залу на 81 посадкове місце.

В 2009-2010 роках зусиллями ректора ОДЕКУ Степаненко С.М., першого проректора Сербова М.Г., директора бібліотеки Крачковської М.А. та системних адміністраторів бібліотеки в читальному залі НЛК №2 було обладнано 2 робочих місця з доступом до мережі Internet. В цьому ж році було введено в експлуатацію бета версію веб-сторінки бібліотеки, а в грудні 2010 року сайт почав працювати в звичному режимі.

На 01.01.2017 фонд бібліотеки налічує понад 226 634 одиниць.


Бібліотека завжди рада вітати в своїх стінах студентів, співробітників університету та всіх бажаючих!